• Festiwal Pieśni Wielkopostnej

• Tuż przed Wielkanocą pod Patronatem Wójta Gminy Gostynin został zorganizowany II Festiwal Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej „Rozpięty na ramionach” . Organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin. Festiwal zgromadził 35 uczestników – solistów w czterech kategoriach wiekowych. Wiktoria Wyrębkowksa wyśpiewała Brązowy Dyplom w kategorii soliści klas IV-VIII . Serdecznie gratulujemy.

• PAMIĘTAMY O TRADYCJACH WIELKANOCNYCH

• 12 kwietnia we wtorek w naszej szkole odbyło się przedświąteczne wspólne spotkanie na sali gimnastycznej. Uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez oddział przedszkolny oraz uczniów kl. V i IV pod kierunkiem pani Emilii Sałaty i pani Małgorzaty Tomczak. Inscenizacja przeniosła nas do dawnych i obecnych tradycji związanych z Wielkanocą. Przedszkolaki w przypomniały wszystkim zabawę zwaną Wybitkami. Był również Śmingus Dyngus oraz występ uczennicy kl. VIII, która wywołała chwilę zadumy i wyciszenia. Wykonała ona pasyjną piosenkę: „Zbawienie przyszło przez krzyż”.
                        Wśród pięknej dekoracji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zostali wprowadzeni w klimat zbliżających się Świąt. Było dużo radości i trochę powagi, przygotowanie koszyczka wielkanocnego oraz życzenia, które przekazała pani dyrektor - a więc to wszystko, co w Wielkim Tygodniu być powinno. Najważniejsze, że wszyscy mogliśmy być razem, aby cieszyć się sobą i odczuć klimat szkolnej społeczności.

M. Tomczak

E. Sałata