• Andrzejkowe wróżby

• 29 listopada, zgodnie ze starym zwyczajem, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawie andrzejkowej.

Andrzejkowe wróżby tradycyjnie przygotowali i przeprowadzili trzecioklasiści wcielając się w role wróżek i wróżbitów. Uczestnicy wspólnej zabawy mogli m.in. dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Nie obyło się bez andrzejkowych przekąsek przygotowanych przez rodziców oraz wspólnej zabawy przy muzyce.

Dla wszystkich był to magiczny czas.

L.F.

• Pierwszaki dekorują pierniczki

• Święta tuż, tuż... nie może więc zabraknąć  pysznych pierniczków.  6 grudnia dzieci z klasy I przystąpiły do dekorowania pierniczków  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła.

• Wycieczka do Ciechanowa

• W dniu 02 grudnia 2022r. odbyła się wycieczka do Ciechanowa z udziałem uczniów klas II i III, wychowawców, rodzica i pani pedagog. W Zamku powitał nas Pan przewodnik, który oprowadził nas po jego ruinach. Zwiedzając poszczególne baszty, zstąpiliśmy w świat legend. Przywołał on z otchłani wieków legendarne stworzenia: dwunogiego smoka, uwiecznionego w herbie książąt mazowieckich, czarnego psa, strzegącego skarbu książąt. Przybliżył nam dzieje książąt, ich wybranek i innych, których losy związane były z historią pięknego zamku. Na szczycie wieży zamkowej podziwialiśmy panoramę miasta leżącego nad Łydynią. Następnie odbyliśmy lekcję muzealną poświęconą zapomnianym zawodom rzemieślniczym z epoki średniowiecza. Kolejnym punktem programu była wizyta w Bibliotece Publicznej. Tam pani bibliotekarka przeczytała uczestnikom dwie legendy związane z Ciechanowem: „Ciechan” i „Czarny pies”. W części warsztatowej przybliżyła nam wiedzę o zabytkach tego miasta poprzez własnoręczne wykonywanie Lapbooków. Następnie udaliśmy się na smaczny obiad. Po posiłku  pojechaliśmy do Fabryki Pomysłów, gdzie czekały na nas elfy.  To one zaprowadziły nas do bajkowej fabryki bombek. Tam zapoznaliśmy się z procesem powstawania bombek, a następnie samodzielnie ozdabialiśmy swoje bombki. Po pracy był czas na zabawę oraz zakup pamiątek. Podczas drogi powrotnej odwiedziliśmy rynek przed ratuszem, gdzie panował już świąteczny wystrój. Pełni niezapomnianych wrażeń i prezentów wróciliśmy do domu.

A.B

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W naszej szkole obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia rozpoczęły się już 24 listopada wizytą pluszowych misiów z Gminnego Centrum Kultury Multiosada z Małej Wsi. Podczas spotkania dzieci poznały historię powstania pluszowego Misia,  wysłuchały krótkiego opowiadania o Małym Misiu oraz wzięły udział w misiowej zabawie ruchowej.

Kolejnym etapem obchodów tego wyjątkowego święta były zabawy i tańce zorganizowane dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III. W piątek 25 listopada nasza sala gimnastyczna zmieniła się w „misiową gawrę.  Po tańcach przyszedł czas na odpoczynek w przedszkolnym kinie – gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. ”Miś Uszatek”.

Finałem tego misiowego święta było rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności plastycznych dzieci. Zgłoszone na konkurs prace wykonane zostały różnymi technikami. Łącznie wpłynęło 35 prac w trzech kategoriach wiekowych.

- przedszkolaki (14 prac)

- uczniowie klasy I (14 prac)

- uczniowie klas II-III (7 prac)

Jury w składzie: pani Małgorzata Tomczak, pani Edyta Leśkiewicz, pani Beata Ostrowska, pan Rafał Dutkiewicz, pani Monika Górka,  pani Małgorzata Majorkiewicz, Gabriela Gozdur, Amelia Wyrębkowska wyłoniło zwycięzców i w dniu 25 listopada 2022r. nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród książkowych. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetkach na dolnym korytarzu szkolnym. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

W kategorii przedszkolaki:

I miejsce – Tobiasz, Szymon

II miejsce – Maja, Laura

III miejsce – Lena, Piotr, Zofia, Marcelina

W kategorii uczniowie klasy I:

I miejsce – Alan

II miejsce – Nina

III miejsce – Magdalena, Aleksandra, Przemysław

W kategorii uczniowie klas II - III:

I miejsce – Szymon, Jakub

II miejsce – Jan

III miejsce – Julia

Wyróżnienie: Amelia

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia.

Organizatorzy konkursu : Szkolne Koło Wolontariatu A. Brzoza i B. Ostrowska

Emilia Sałata